BufetOferta dla gastronomiiWyposażenie barowe
Czas czytania: 3 minuty

Helios przekonuje swoimi wysokiej jakości termosami i butelkami – i to już od 1909 roku. Z ponad 110-letnią historią firmy, Helios jest najstarszym producentem termosów w Europie. Jako lider rynku w sektorze profesjonalnym firma ciągle doskonali jakość i funkcjonalność swoich produktów. Termosy nadające się do mycia w zmywarce są od wielu lat niezawodnym partnerem profesjonalistów, a obecnie są niezastąpione w szpitalach, domach opieki, stołówkach, hotelach i firmach cateringowych.

Ale również prywatni konsumenci cenią sobie jakość termosów i dzbanków Helios. Są one codziennymi towarzyszami milionów gospodarstw domowych na całym świecie od ponad wieku.

Ponadto produkty Helios odgrywają również ważną rolę w branży reklamowej. Co roku firma produkuje niezliczoną ilość termosów i butelek oraz kubków na wynos dla różnych branż z indywidualnym nadrukiem reklamowym. Dzięki własnym systemom sitodruku firma drukuje w najwyższej jakości od małych serii po duże zamówienia. Na plastikowe termosy można zwykle nałożyć do czterech kolorów. Wielkość nadruku i mocowanie zależą od indywidualnej geometrii pożądanego termosu oraz motywu nadruku.

Helios „my green”

Dzięki zrównoważonym produktom, jak również szeregowi indywidualnych działań w codziennej rutynie działań produkcyjnych, firma podkreśla odpowiedzialność za ludzi i przyrodę. Zrównoważony rozwój odgrywa coraz większą rolę, dlatego Helios podejmuje konkretne działania.

Helios Green Wave

Składa się w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, tylko uszczelka Santoprene, która umożliwia mycie w zmywarce, składa się ze świeżego materiału. Do produkcji plastiku wykorzystywane są regranulaty, dzięki czemu nie stosuje się nowych surowców. Dzięki ciemnozielonej uszczelce Santoprene i specjalnemu nadrukowi ten termos można łatwo odróżnić od standardowej wersji Helios Wave. Logo „Green Wave” ma wyraźnie symbolizować, że jest to ekologiczny dzbanek próżniowy firmy Helios i zwracać uwagę na upcykling zastosowany w produkcji tego przedmiotu.

Helios WayCup

Kubek wielokrotnego użytku lub kubek na wynos jest wykonany ze „zwykłego” (plastiku nie pochodzącego z recyklingu), ale Helios WayCup również przyczynia się do ochrony środowiska. Podczas gdy jednorazowe kubki są wyrzucane po jednym użyciu, Helios WayCup można z łatwością użyć ponownie co najmniej 500 razy. Ponadto wielorazowy kubek można łatwo i praktycznie umyć w zmywarce – oszczędza to dodatkową wodę w porównaniu do ręcznego spłukiwania.