Dystrybutory do wodyDystrybutory wody dla biur
Czas czytania: 3 minuty

Zapewnienie wody pitnej w miejscu pracy należy do obowiązków każdego pracodawcy.  Spożywanie czystej wody jest istotne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ze szczególną dbałością firmy oraz użytkownicy powinni zadbać o stały, bezpieczny dostęp do przefiltrowanej wody, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Szczególnie w tak wrażliwej sytuacji, jak pandemia COVID-19.

Mając na uwadze nowe standardy sanitarne w miejscu pracy, warto wybierać produkty, które zostały stworzone z myślą o zapewnieniu użytkownikom maksymalnej ochrony i bezpieczeństwa podawanej wody. Obecne wymogi sanitarne i zdrowotne zmusiły firmy do poszukiwania nowych rozwiązań, aby w jak największym stopniu ułatwić pracę swoich pracowników.

Aby sprostać współczesnym wyzwaniom bezpośredni importer – firma Water Star wprowadziła do swojej oferty najnowocześniejsze rozwiązania bezdotykowe i dystrybutory, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo podawanej wody oraz stworzą elastyczność w dostosowaniu się do obecnych wymogów sanitarnych.

Najnowszej generacji na rynku całkowicie bezkontaktowa technologia umożliwiająca pobór wody z dystrybutora jedynie za pomocą gestów. Nowoczesna obsługa zapewnia czystość wody pitnej i dba o higienę urządzenia. Dodatkowo ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków, do których zazwyczaj dochodzi podczas korzystania z dystrybutorów wody wyposażonych w kurki wymagające bezpośredniej obsługi dłonią.

Moduł jest kompatybilny ze wszystkimi dystrybutorami Prime wyposażonymi w panele dotykowe, do których zaliczamy np. Prime Elegance Small UV, czy Prime Elegance Soda oraz najnowszy model Prime High Class.

Dezynfekcja wody lampą UV

Gwarancją zapewnienia pełnej ochrony antybakteryjnej jest wyposażenie dystrybutora w lampę UV.

Dezynfekcja lampą UV to niezwykle prosta, ustabilizowana i co najważniejsze – bezpieczna – technika stosowana do dezynfekcji wody bez użycia środków chemicznych. Promienie ultrafioletowe skutecznie usuwają bakterie i patogeny przenoszone przez wodę oraz eliminują ich zdolność do dalszego rozwoju. Taka forma oczyszczania wody jest wyjątkowo bezpieczna dla środowiska, gdyż nie zmienia zapachu ani smaku wody oraz jest wolna od korzystania z chemikaliów.

Dźwignie poboru wody

Dystrybutory filtrujące Prime Eco wyposażone w dźwignie poboru wody umożliwiają obsługę  dystrybutora bez bezpośredniego kontaktu z dłonią użytkownika. Zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii i patogenów na powierzchniach użytkowych. Należy jedynie przycisnąć krawędzią naczynia wybraną dźwignie, aby uruchomić wypływ filtrowanej wody. Taka instalacja pozwala na zrezygnowanie z bezpośredniej obsługi dotykowej.

Najnowsze model z oferty – Prime High Class, oraz Prime Soda tap UV, jako jedne z nielicznych urządzeń na rynku, posiadają wbudowaną lampę UV, która zapewnia pełną ochronę antybakteryjną i antywirusową wody. Dzięki instalacji lampy UV na ostatnim etapie wypływu wody z urządzenia, posiadamy gwarancję otrzymania najwyższej jakości wody. Połączenie technologii lampy UV z nowoczesną stylistyką klasyfikuje ten model, jako najwyższy z serii urządzeń Prime.