Maszyny kuchenneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Profesjonalne, precyzyjne urządzenia do gotowania Sammic SmartVide wydobywające z potraw to, co najlepsze. Zaprojektowane przez szefów kuchni dla szefów kuchni.

Gotowanie sous-vide staje się coraz bardziej powszechne w każdej kuchni podążającej za najnowszymi trendami. To coś więcej niż moda, to technika gotowania, która zyskuje coraz więcej zwolenników.

Sous-vide z języka francuskiego oznacza próżnię. Gotowanie potraw sous-vide polega na przygotowywaniu ich w niskiej kontrolowanej temperaturze w kąpieli wodnej. Produkty wcześniej są pakowane próżniowo w woreczki, dzięki czemu zachowują wszystkie swoje smaki i aromaty. W porównaniu do tradycyjnego gotowania w tym procesie temperatura jest znacznie niższa, a czas dłuższy. Dlatego właśnie efekt końcowy i walory smakowe takiego dania zdecydowanie różnią się od tych, do których przywykliśmy.

Sous-vide

Gotowanie sous-vide trwa z reguły od kilku do kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin, a temperatura wynosi zwykle około 55 do 65°C dla mięsa i nieco wyższa dla warzyw. Należy mieć na uwadze, że różnica nawet jednego stopnia może mieć wpływ na ostateczny efekt.

W założeniach tego sposobu gotowania chodzi o to, aby gotować równomiernie z zachowaniem naturalnego smaku i jakości produktu.

Metodą sous-vide możemy przygotować wszystkie produkty od warzy i owoców, przez mięsa ryby i owoce morza po wszelkie inne produkty, gdzie ograniczeniem jest tylko wyobraźnia szefa kuchni.

Dzięki tego rodzaju obróbce dania są wyjątkowo wykwintne. Po ugotowaniu sous-vide mięso lub rybę można krótko obsmażyć, by poprawić ich wygląd i nadać charakterystyczny smak. Jest to znacznie zdrowsze niż długie smażenie surowego mięsa. Mięso nie traci ponadto na objętości tak jak podczas smażenia czy pieczenia. Gotowe danie można przechowywać w lodówce lub w zamrażarce, w tym samym woreczku, w którym zostało przyrządzone, gdyż próżniowe pakowanie przedłuża jego trwałość.

Precyzyjny system kontroli temperatury z dokładnością do 0,01 0C

Najwyższej klasy precyzja niezwykle istotna m.in. podczas gotowania delikatnych produktów takich jak np. ryby, warzywa czy owoce

Gwarancja równomiernej temperatury w całym pojemniku

Cyrkulatory SmartVide wyposażone są w mieszadło wprowadzające wodę w ruch, dzięki czemu woda
nawet w dużym pojemniku utrzymuje stałą temperaturę. Grzałka i mieszadło wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Łącze Bluetooth we wszystkich nowych modelach zapewnia maksymalną wygodę i komfort pracy

Po zakończeniu każdego cyklu można wyeksportować lub wydrukować parametry gotowania. Możliwość zapisania własnych programów gotowania oraz udostępnia podgląd stanu urządzenia – temperatury i pozostałego czasu pracy.

Niezwykle prosta obsługa. Prosty i intuicyjny panel sterowania

Czytelny, wodoodporny, kolorowy 3,5” wyświetlacz; 4 przyciski i kolorowy wyświetlacz TFT

3 tryby pracy z Timerem

  • praca ciągła,
  • praca z licznikiem czasu,
  • praca z zadaną temperaturą sondy

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Wskaźnik minimalnego poziomu wody zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem gdyż nie włączy się gdy ma minimalnego wymaganego poziomu wody w pojemniku.