Oferta dla gastronomiiUrządzenia chłodnicze
Czas czytania: 6 minuty

Niezależnie od tego, czy chodzi o gastronomię, piekarnię lub sklepy spożywcze, czy o napoje, mrożonki lub lody: Ten, kto chce spełniać oczekiwania swoich klientów dotyczące świeżości i jakości, stawia na chłodzenie, które spełnia najwyższe wymagania. Dzięki specjalnie zaprojektowanym urządzeniom do użytku profesjonalnego firma Liebherr oferuje swoim klientom komercyjnym rozwiązania pierwszej klasy spełniające wymagania codzienności – i dobre argumenty, by zdecydować się na producenta, który jest specjalistą od całościowych systemów.

Najwyższa wydajność Liebherr opiera się na pięciu filarach


Trwałość i ekonomiczność

Urządzenia do chłodzenia i zamrażania Liebherr wyróżniają się wysoką wydajnością i bardzo niskimi kosztami energii lub całkowitym kosztem eksploatacji. Trwałe materiały, wysokiej jakości komponenty chłodnicze i wysokiej jakości obróbka gwarantują długi okres użytkowania. Do znakomitego wskaźnika TCO (Total Cost of Ownership) przyczynia się poza tym łatwość utrzymania w czystości oraz bezobsługowość urządzeń.

Zakup profesjonalnego urządzenia Liebherr opłaca się szczególnie w czasach rosnących cen energii elektrycznej i ekstremalnych wahań popytu: wysokiej jakości wyposażenie, doskonała wydajność chłodzenia i niskie zużycie energii przekładają się na optymalny całkowity koszt posiadania urządzenia (TCO).

Satysfakcja na dłużej:
wyjątkowa trwałość
Oryginalne produkty Liebherr: Części zamienne dostępne przez dziesięć latKorzyści dla ludzi i środowiska: wyjątkowa efektywnośćNiższe koszty, więcej czasu, mniej kłopotów: bezobsługowośćSkraplacz rurowy
Urządzenia Liebherr projektuje się z myślą o 15 latach eksploatacji. Bardzo solidne wykonanie sprawia, że optymalnie nadają się do codziennego użytkowania. To jakość, która się opłaca — na długie lata.Gwarancja dostępności części zamiennych przez co najmniej dziesięć lat po zaprzestaniu produkcji danej serii pozwala użytkownikom na długo cieszyć się posiadanym profesjonalnym urządzeniem. Plany oszczędzania energii muszą uwzględniać chłodziarki
i zamrażarki. Firma Liebherr wykorzystuje pełen potencjał energooszczędności każdego podzespołu — od sprężarki, poprzez uszczelki, aż po oświetlenie i układy elektroniczne. Zastosowano również doskonałą izolację.
Profesjonalne urządzenia wolnostojące Liebherr nie potrzebują do działania filtrów ani innych podzespołów i części wymagających regularnej wymiany. Nie ma żadnych dodatkowych wymagań dotyczących czyszczenia.Trwałe skraplacze rurowe zapobiegają osadzaniu się brudu, nie wymagają konserwacji i zapewniają doskonałą wydajność i efektywność chłodniczą przez wiele lat. Zmniejszają one koszty eksploatacji stołu chłodniczego.

Wydajność chłodzenia i stabilność temperatury

Perfekcyjna moc chłodzenia, nawet przy wysokiej temperaturze otoczenia (do +43°C): Mogą Państwo polegać na doskonałej stałości temperatury urządzeń profesjonalnych Liebherr. Również częste otwieranie drzwi nie zaszkodzi produktom: Bardzo nowoczesne komponenty, wydajne i ekologiczne czynniki chłodnicze oraz precyzyjne elementy sterowania są do siebie tak dopasowane, że jakość i świeżość produktów są gwarantowane przez cały czas, bez negatywnego wpływu na ekonomiczność urządzeń.

Urządzenia Liebherr chłodzą i mrożą optymalnie i niezawodnie: schładzanie żywności odbywa się szybko i sprawnie, co ogranicza wahania temperatury do minimum. Dzięki temu produkty zachowują świeżość przez możliwie najdłuższy czas.

Chłodzenie w mgnieniu oka dzięki funkcji SuperCoolNigdy więcej rozmrażania z funkcją NoFrostZamrażanie w mgnieniu oka z funkcją SuperFrostIdealny poziom wilgotności z funkcją HumidityControl
Optymalna temperatura nawet w przypadku produktów prosto ze skąpanego w słońcu targowiska: po jej włączeniu urządzenie Liebherr zwiększa swoją wydajność, aż świeże produkty staną się tak samo chłodne, jak reszta zawartości. Następnie funkcja SuperCool wyłącza się automatycznie — po maksymalnie 12 godzinach.Lód nie ma szans z technologią NoFrost. Cała wilgoć jest usuwana przez układ chłodzenia wspomagany wentylatorem, a inicjowane cyklicznie fazy rozmrażania usuwają nawet najmniejsze cząstki wilgoci z wnętrza. Wygodne, bezpieczne i bezszronowe przechowywanie.Automatyczna funkcja SuperFrost powoduje szybkie obniżenie temperatury w zamrażarce do najniższego poziomu, tworząc w ten sposób rezerwy zimna, co pozwala zachować cenne witaminy. Zaraz po zakończeniu procesu zamrażania (lub po maks. 65 godzinach) funkcja SuperFrost automatycznie przełącza się z powrotem na normalny tryb pracy, zapobiegając w ten sposób niepotrzebnemu zużyciu energii.Idealne warunki przechowywania można stworzyć tylko dzięki odpowiedniej kombinacji temperatury i wilgotności. Dzięki funkcji HumidityControl można w trzech etapach dostosować wilgotność do wymagań przechowywanej żywności i w ten sposób na dłużej zachować ich świeżość.

Bezpieczeństwo i alarmy

Liczne funkcje bezpieczeństwa w urządzeniach do użytku profesjonalnego zapewniają, że produkty spożywcze są zawsze odpowiednio chłodzone i nie dochodzi do pogorszenia jakości. Różne systemy alarmowe ostrzegają na przykład niezwłocznie w przypadku odchyleń temperatury. Zamki w drzwiach chronią przed niedozwolonym dostępem.

Każdy, kto sprzedaje żywność, musi zadbać o niezawodną ochronę towarów: przed przerwami w procesie chłodzenia i wahaniami temperatury, a także przed dostępem osób nieupoważnionych. Profesjonalne chłodziarki i zamrażarki Liebherr z łatwością poradzą sobie z tymi wyzwaniami.

LightAlarm (alarm świetlny) Włączone oświetlenie przy zamkniętych drzwiachPowiadomienie o awarii zasilania:
od razu wiesz o zdarzeniu
Zamek mechaniczny:
klucz do pełnej kontroli
Blokada elektroniczna:
jesteś po bezpiecznej stronie
W przypadku niekontrolowanego wzrostu temperatury — np. jeśli pozostawiono otwarte drzwi lub wystąpiły inne problemy — oświetlenie wewnętrzne urządzenia zacznie migać. W urządzeniach ze szklanymi drzwiami widać od razu, że konieczne jest podjęcie szybkich działań. W urządzeniach z pełnymi drzwiami migające oświetlenie wnętrza sygnalizuje, że należy natychmiast zamknąć drzwi, aby chronić jakość przechowywanych produktów.W przypadku awarii zasilania informacja o przerwie w zasilaniu zostanie wyświetlona po jego przywróceniu. Komunikat informuje o tym, że urządzenie było czasowo pozbawione zasilania i wskazuje maksymalną temperaturę osiągniętą
w tym czasie. Pozwala to ocenić, czy mogło to doprowadzić do pogorszenia jakości produktów.
Wszystkie profesjonalne urządzenia Liebherr dla piekarni i gastronomii są wyposażone w zamek mechaniczny z dwoma kluczami. Dzięki temu można mieć pewność, że żadne nieuprawnione osoby nie zyskają dostępu do przechowywanych produktów.Wszystkie urządzenia Liebherr można blokować i odblokowywać za pomocą zamka elektronicznego zabezpieczonego indywidualnym kodem PIN. Dzięki temu dowolna liczba użytkowników może blokować i odblokowywać urządzenie
z poziomu interfejsu użytkownika, bez konieczności korzystania z tego samego klucza.

Higiena i łatwość czyszczenia

Przy przechowywaniu produktów spożywczych nieodzowna jest bezkompromisowa higiena. Dlatego urządzenia Liebherr są szczególnie łatwe w czyszczeniu. Na przykład są one wyposażone w bezspoinowe komory wewnętrzne, które można łatwo i dokładnie wytrzeć. Również fronty, szuflady i ruszty nośne zaprojektowane w sposób, ułatwiający czyszczenie.

Ważną rolę w profesjonalnym przetwórstwie żywności odgrywa perfekcyjna higiena. Dlatego w urządzeniach Liebherr zastosowano funkcje, które od samego początku zapobiegają zanieczyszczeniom i znacznie ułatwiają czyszczenie.

Wnętrze bezpieczne dla niepakowanej żywnościOdpływ podłogowy przyspieszający czyszczenieBezspoinowe wnętrze zapobiegające zanieczyszczeniom
Wszystkie materiały w urządzeniach Liebherr dla piekarni
i gastronomii są bezpieczne dla żywności i nadają się do przechowywania nieopakowanych produktów spożywczych
Wysoki poziom higieny nie musi oznaczać komplikacji: Zintegrowany odpływ podłogowy w urządzeniach dla gastronomii Liebherr umożliwia wygodne czyszczenie w małych pomieszczeniach. Woda po prostu spływa, a urządzenie jest szybko ponownie czyste.Wnętrze wykonane jest z polistyrenu, który jest tworzywem sztucznym w pełni nadającym się do recyklingu, a przy tym trwałym i bezwonnym. Wnętrze stanowi jeden, bezszwowy element, pozbawiony trudno dostępnych miejsc, w których mógłby gromadzić się brud. Obłe narożniki umożliwiają szybkie i łatwe czyszczenie. Doskonałe połączenie ekologii i higieny.

Obsługa i wyposażenie

W gorączkowej codziennej pracy wszystko musi przebiegać płynnie. Dzięki przemyślanym szczegółom, inteligentnym funkcjom i świetnej jakości materiałów urządzenia do profesjonalnego użytku Liebherr oferują maksymalny komfort obsługi i zapewniają w ten sposób bezproblemową pracę.

Tam, gdzie pracuje się z produktami spożywczymi, często jest nerwowo. Dlatego profesjonalne chłodziarki i zamrażarki Liebherr są wyposażone w wiele elementów wyposażenia i praktyczne detale, które ułatwiają codzienną pracę.

Otwartość na komfort:
blokada drzwi 90°
Na wszelki wypadek:
ogranicznik
Pozwala zaoszczędzić siły: ergonomiczny uchwyt drążkowyKomfort za naciśnięciem przycisku:
intuicyjna nawigacja w menu
Pedał nożny
Jeśli drzwi zostaną otwarte na kąt większy niż 90°, pozostaną one otwarte. W ten sposób masz wystarczającą swobodę ruchu, aby napełnić urządzenie dwoma rękami, posortować produkty lub je wyjąć. Ułatwia to również czyszczenie. Poniżej 90° drzwi zamykają się automatycznie, aby zachować stabilną temperaturę i jakość przechowywanego towaru.Dzięki ogranicznikowi na środku półki towar jest przechowywany w bezpieczny sposób: Nawet gdy czasami jest trochę nerwowo, nie można omyłkowo wyciągnąć półki. Podczas załadunku i rozładunku pozostaje ona na stałym miejscu – a ty jesteś chroniony przed mniejszymi lub większymi zdarzeniami.Zachowaj siły na ważniejsze rzeczy: Uchwyt drążkowy jest zaprojektowany do intensywnego użytkowania. Ergonomiczny z możliwością chwycenia z prawej i lewej strony oraz bardzo łatwy w czyszczeniu.Status urządzenia można odczytać bez otwierania drzwi
– wprost na panelu wbudowanym płasko w drzwi. Menu jest całkowicie intuicyjne, a sterowanie odbywa się za pomocą trzech przycisków dotykowych.
Aby mieć wolne ręce podczas napełniania, urządzenia można otworzyć za pomocą pedału, nożnego (opcja).