Filtry do wodyOferta dla gastronomii
Czas czytania: 3 minuty

Woda zawierająca duże ilości soli i gipsu może powodować korozję kuchenek i pieców konwekcyjno-parowych, ekspresów do kawy oraz innego, cennego sprzętu. Może ona doprowadzić do znacznych uszkodzeń i sprawić, że konieczna będzie dodatkowa konserwacja – a także wymagać wcześniejszej wymiany części. BRITA opracowała filtr PURITY C1100 XtraSafe, kierując się koniecznością sprostania właśnie tym trudnościom. Wkład zapewnia ukierunkowaną ochronę przed chlorkami, siarczanami i gipsem, które występują w wodzie z sieci wodociągowej w pewnych regionach. Przeprowadza on pięciostopniowy proces filtracji, a także posiada podwójne wymienniki jonowe, zapewniając niezawodną poprawę jakości wody.

Kawa o świetnym smaku, idealne potrawy gotowane na parze, dłuższa żywotność urządzeń – nawet przy stosowaniu wody o trudnych parametrach.

Ponadto zalecane ustawienia obejścia filtracji pomagają uzyskać wodę o doskonałym składzie – w tym o odpowiednim stopniu twardości węglanowej – za pomocą której zaparzysz kawę o doskonałym smaku, ugotujesz idealne warzywa, mięso i inne potrawy na parze, a także upieczesz ciasta i inne smakołyki, którym nikt nie będzie w stanie się oprzeć.

Cechy charakterystyczne


 • Podwójna ochrona: dwa wymienniki jonowe chronią przed siarczanami, chlorkami i gipsem, które mogą być przyczyną korozji lub odkładania się osadów.
 • Niezawodne wyniki: idealna woda do przygotowywania pysznej kawy, doskonałego pieczenia i idealnego gotowania ryb, mięsa oraz warzyw na parze. 
 • Prosta obsługa: sprawdzona głowica filtra do systemu PURITY C oraz łatwa instalacja i wymiana filtra.
Kompleksowa technologia filtrowania

Jakość i bezpieczeństwo


Optymalna jakość wody
Doskonała i stała jakość wody – bez niepożądanych substancji zmieniających smak i zapach.

Maksymalne bezpieczeństwo produktu
Praca ekspresu bez przerw i bezpieczne użytkowanie systemu.

Łatwy w użyciu
Prostsza i łatwiejsza obsługa.

Atestowany
Filtry do wody BRITA Professional z atestem dopuszczającym do kontaktu z żywnością są przebadane i monitorowane przez niezależne instytuty.

Korzyści


 • Opracowany specjalnie na potrzeby filtrowania wody zawierającej duże ilości soli i gipsu
 • Podwójna ochrona: dwa wymienniki jonowe chronią Twój sprzęt przed korozją, kamieniem i gipsem
 • Zapobiega uszkodzeniom, przez które konieczna może być przedwczesna wymiana części
 • Ustawienia obejścia fifiltracji są dostosowane specjalnie do gotowania na parze i zaparzaniakawy
 • W aplikacji BRITA Professional Filter Service wykorzystuje się dane dotyczące wody występującej lokalnie, na podstawie których obliczane są zalecane dla konkretnego użytkownika ustawienia wydajności i obejścia filtracji

Dane techniczne


 • Rozmiar: C1100
 • Wydajność: obliczana zgodnie z określonymi potrzebami / składem wody dostępnej lokalnie, z wykorzystaniem aplikacji BRITA Professional Service 
 • Zastosowania:
 1. Kawa, espresso i automaty z głowicą filtra 0–70% do systemu PURITY C
 2. Piece konwekcyjno-parowe i piekarniki z głowicą filtra do systemu PURITY C
 • Maksymalne ciśnienie robocze: 8,6 bara
 • Położenie robocze: pionowe
Instalacja nowego filtra Purity C
Wymiana filtra Purity C
Aplikacja Filter Service jest Twoim idealnym asystentem. To wyjątkowe, komplek- sowe narzędzie pomaga określić właściwy rodzaj i rozmiar filtra do konkretnych potrzeb. Dostarcza szczegółowe wskazówki instalacyjne serwisantom, oblicza, kiedy wkłady będą wymagać wymiany, ma również wiele innych innowacyjnych funkcji.