Ekspresy gastronomiczneFiltry do wodyOferta dla gastronomiiWyposażenie barowe
Czas czytania: 5 minuty

PROGUARD Coffee to system łączący w sobie kilka technologii oczyszczania wody, bez konieczności podłączenia do prądu. Jest on przeznaczony do odsalania wody pitnej, a następnie mineralizacji pod kątem produkcji wody o wysokiej jakości pod względem smaku. Produkowana w ten sposób woda jest przeznaczona wyłącznie do użytku jako woda zasilająca ekspresy do kawy, espresso i napojów gorących.

Doskonała kawa zaczyna się od doskonałej wody

Woda wysokiej jakości robi różnicę.

Ciemna lub jasna, kolumbijska lub etiopska, espresso lub ristretto: jakąkolwiek kawę parzysz, jej główny składnik – woda – pozostaje taki sam. Lecz woda to nie tylko mieszanka wodoru i tlenu. Może zawierać szeroką gamę rozpuszczonych minerałów, substancji organicznych, cząsteczek i pozostałości po oczyszczaniu i przepływie przez rury. Ten skład różni się znacznie w zależ- ności od regionu.

Co to oznacza dla kawy? Woda może mieć duży wpływ na smak i aromat kawy, uczucie w ustach, jej piankę i nie tylko – w końcu kawa to w 98 procentach H2O. Wyjątkowo twarda lub miękka woda (to znaczy o wysokiej lub niskiej zawartości minerałów) może dawać nieprzyjemne gorzkie lub mdłe napary. Poza kwestią smaku, niektóre rodzaje wody mogą stanowić zagrożenie dla urządzeń. Warunki korozyjne, a także osady kamienia i innych substancji, mogą zagrozić urządzeniom, uszkadzając ich delikatne komponenty i powodując kosztowne przestoje.

Innowacyjna mineralizacja gwarantuje pełen aromat.

Minerały mają znaczenie. Są głównym źródłem aromatu w wodzie i dlatego odgrywają ważną rolę w przygotowywaniu kawy. Na przykład zbyt duża twardość węglanowa może prowadzić do powstawania kamienia i kawy z niestabilną pianką. Zbyt mała może z kolei dawać słaby napar o mdłym smaku.

System BRITA PROGUARD Coffee powstał z myślą o konkretnych wymaganiach ekspresów od kawy i idealnie nadaje się do wody o wysokiej zawartości soli. Szczególne zagrożenie stanowią znaczące stężenia chlorków i siarczanów, gdyż powodują korodowanie maszyn i nadają kawie nieprzyjemny, słony smak. Membrana z odwróconą osmozą skutecznie usuwa te substancje. Ponadto innowacyjne, regulowane poziomy mineralizacji zapewniają odpowiednią kompozycję, dając doskonały smak i wytwarzając wodę po mineralizacji o neutralnym pH. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co najważniejsze: sprawić, by Twój napar był najsmaczniejszy.

Zalety BRITA PROGUARD Coffee

Opcje mineralizacji dające doskonały smak

System BRITA PROGUARD Coffee został zaprojektowany tak, aby niezmiennie dostarczać wyśmienitą kawę o wspaniałym aromacie, smaku i wyglądzie. Dodatkowo, dzięki trzem poziomom mineralizacji, można go dostosować do zróżnicowanych warunków wodnych i osobistych preferencji. Pozwala to uzyskać wodę zgodną z własnymi potrzebami i preferencjami. Poziom mineralizacji można wstępnie ustawić podczas instalacji lub prac serwisowych, aby uzyskać idealną równowagę minerałów. Poziom twardości węglanowej można regulować w zakresie 2–6°dH; zawartość rozpuszczonych ciał stałych ogółem jest regulowana w zakresie 40–150 mg/l.

Solidna ochrona Twoich urządzeń

Łącząc wiele wkładów, BRITA PROGUARD Coffee skutecznie usuwa ponad 97% soli z wody, wytwarzając wodę po minera- lizacji o neutralnym pH (6,5 – 7,5) i osiągając idealną twardość węglanową. Rezultat to niezawodna ochrona sprzętu do parzenia kawy oraz jego najważniejszych części dzięki trzykrotnej ochronie BRITA przed korozją, osadzaniem się kamienia i gipsu. To nie tylko wydłuża żywotność Twoich urządzeń, ale także skraca czas przestoju – minimalizując kosztowne naprawy i poprawiając Twoje wyniki.

Bezpieczna i prosta instalacja oraz obsługa

Dzięki pompie system BRITA PROGUARD Coffee działa bez prądu, gdy ciśnienie wody w sieci jest wystarczające. W związku z tym jest wygodniejszy i łatwiejszy w użyciu niż jego energochłonne odpowiedniki. Oszczędzasz energię elektryczną, a gniazdka elektryczne są dostępne dla innych urządzeń.

Cechy charakterystyczne

 • Możliwe nawet trzy poziomy mineralizacji, zgodnie z osobistymi preferencjami smakowymi
 • Wkład mineralizujący zapewnia idealny związek minerałów dla unikalnego i intensywnego smaku kawy
 • Łatwość obsługi: działa bez prądu, gdy ciśnienie wody w sieci jest wystarczające
 • Bezpieczna i prosta instalacja dzięki aplikacji BRITA Professional Filter Service

Jakość i bezpieczeństwo

 • Optymalna jakość wody – Doskonała i stała jakość wody – bez niepożądanych substancji zmieniających smak i zapach.
 • Maksymalne bezpieczeństwo produktu – Praca ekspresu bez przerw i bezpieczne użytkowanie systemu.
 • Łatwy w użyciu – Prostsza i łatwiejsza obsługa.
 • Sprawdzony – Filtry do wody BRITA Professional z atestem dopuszczającym do kontaktu z żywnością są przebadane i monitorowane przez niezależne instytuty.

Filtrowanie

Opatentowane rozwiązanie z wieloma wkładami łączy membranę odwróconej osmozy (RO) z technologią mineralizacji i filtracji wstępnej.

1. Filtracja wstępna

Zabezpiecza membranę odwróconej osmozy; redukuje cząsteczki, chlor; pożądany poziom mineralizacji jest regulowany za pomocą ustawienia obejścia

2. Membrana odwróconej osmozy 

Chroni przed korozją, kamieniem i gipsem; zatrzymuje ponad 97% soli

3. Mineralizacja 

Zapewnia idealny poziom minerałów; wykorzystuje węgiel aktywny w celu usunięcia substancji, które mogą negatywnie wpływać na smak

4. Pompa działająca bez prądu 

Umożliwia łatwą instalację i działanie, gdy ciśnienie wody w sieci jest większe niż 3 bary.

5. Zbiornik 

Jest niezawodnym źródłem filtrowanej wody, gdy zapotrzebowanie na nią jest największe

6 Filtracja wstępna

Gwarantuje wspaniały smak kawy, nawet w okresie dużego ruchu w restauracji.

Dane techniczne

 • Rozmiary: BRITA PROGUARD 50, 300, 500 i 1100
 • Technologia: Odwrócona osmoza/mineralizacja
 • Pojemność zależy od sytuacji* 
 • Maks. ciśnienie robocze: 8,6 bara
 • Wymiary (szerokość/głębokość/wysokość): 366 mm/509 mm/621 mm
 • Pojemność zbiornika: ~6 litrów
 • Położenie robocze: pionowe

*Powiązana aplikacja BRITA Professional Filter Service pomaga wybrać właściwy filtr wstępny i ustawienia oraz oblicza czas eksploatacji wkładów.

BRITA Professional Filter Service
BRITA Professional Filter Service

Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę