Filtry do wodyOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

W Twojej kuchni nie ma nic ważniejszego niż woda. To kluczowy składnik prawie wszystkich ciepłych i zimnych napojów. Dzięki niej naczynia i szkło są nieskazitelnie czyste. To także element kluczowy dla każdego szefa kuchni. Biorąc pod uwagę jej arcyważną rolę, czy Twoja restauracja może sobie pozwolić na oszczędzanie na jej jakości? 

W kuchniach wysokiej klasy bardzo dużo czasu i uwagi poświęca się właściwemu doborowi składników i ich profesjonalnemu przygotowaniu. Taka sama uwaga należy się wodzie, z której korzystasz. Niezależnie od tego, czy używana jest do wytwarzania pary w piecach konwekcyjno-parowych, przygotowywania idealnego espresso, czy uzyskania nieskazitelnej czystości podczas mycia szkła i naczyń: odpowiednia woda – zoptymalizowana przez BRITA – zawsze stanowi niezbędne narzędzie pracy w kuchni. 

Celem systemów filtracyjnych BRITA jest zapewnienie, aby woda kranowa odpowiadała szczególnym potrzebom restauracji premium – niezależnie od składu lokalnie dostarczanej wody. Filtrowana woda zawiera zbilansowaną mieszankę minerałów, w tym wapń i magnez. Ma optymalną twardość, by używać jej w najwyższej jakości urządzeniach kuchennych. Wszelkie niechciane elementy, które mogłyby zmienić lub przytłumić zapach i smak, zostają usunięte.

Systemy filtracyjne BRITA poprawiają jakość wody wykorzystywanej do parzenia kawy i herbaty, a także do gotowania, sprzątania i przygotowywania jedzenia. Udoskonalona przez BRITA woda przedłuża również żywotność sprzętu w Twojej kuchni restauracyjnej. Wrażliwe elementy maszyn są właściwie chronione przed osadzaniem się kamienia i innych niepożądanych składników mineralnych, takich jak gips.

Gotuj na parze, przyrządzaj, czyść – według najwyższych standardów.

Warzywa o żywych kolorach i perfekcyjnie ugotowana ryba – gdy takie jedzenie wychodzi z pieca konwekcyjno – parowego, wiesz, że spodoba się Twoim klientom. Zastosowanie filtrów PURITY Steam BRITA Professional zaprojektowanych z myślą o piecach konwekcyjno -parowych to najważniejszy krok ku najlepszym rezultatom. Ta udoskonalona przez BRITA woda zapewnia lepszy smak i apetyczny wygląd. A zapobieganie zakamienieniu dysz parowych powoduje, że czyszczenie i konserwacja są znacznie łatwiejsze.

Idealna woda oznacza pyszną kawę.

Idealna kawa to właściwe dopełnienie posiłku najwyższej klasy; pomaga ona również doświadczyć niezapomnianych doznań kulinarnych. Filtry PURITY zostały specjalnie dostosowane do wymagań profesjonalnych ekspresów do kawy. Dzięki idealnej kompozycji minerałów aromat rozdrobnionego ziarna kawy może w pełni się rozwinąć. BRITA redukuje ilość niepożądanych substancji wpływających na smak i zapach dzięki czemu pianka ma idealny kolor i konsystencję, a Twój sprzęt jest chroniony przed osadzaniem się kamienia i gromadzeniem gipsu.

Działając w wysoce konkurencyjnym środowisku HoReCa, często konieczne jest obniżanie kosztów, nie może to jednak odbijać się na jakości dostarczanego produktu finalnego. Piece konwekcyjno-parowe, które działają bez zarzutu, są w takiej sytuacji niezbędne. Mając na wyciągnięcie ręki wodę, odpowiednią do danych zastosowań możesz być pewien, że klient otrzymuje jedzenie najwyższej jakości. Filtry PURITY Steam BRITA Professional uzdatniają wodę w sposób, który zapewnia mniej przestojów, ponieważ sprzęt jest dłużej chroniony przed osadzaniem się kamienia. Wszystko to zapewnia bardziej płynne działanie i bardziej opłacalne gotowanie.

Purity – system filtracji wody dla restauracji premium

Wszystkie rozwiązania filtracyjne z rodziny PURITY spełniają te same standardy: zapewnienie optymalnej jakości wody, najwyższego bezpieczeństwa produktów oraz prostej obsługi w przypadku różnych zastosowań i warunków związanych z wodą.

Każdy z systemów filtracyjnych PURITY składa się z idealnie dopasowanych elementów, odpowiednich do różnych zastosowań:

 • Filtry dekarbonizujące obniżają twardość węglanowącelem niezawodnej ochrony maszyn, a także zapewniają optymalny skład mineralny dla danego zastosowania – z ustawieniami obejścia do 70%
 • Filtry z węglem aktywnym usuwają substancje, negatywnie wpływające na smak i zapach
 • Unikalna kontrola przepływu, jak również innowacyjna technologia IntelliBypass® zapewniają stałą jakość wody przez cały okres użytkowania filtra

Doskonałe bezpieczeństwo i trwałość produktów.

 • Starannie przetestowane pojemniki ciśnieniowe, mechanizm zatrzaskowy i widoczne symbole bezpieczeństwa gwarantują najwyższą jakość produktów .
 • Precyzyjny system rejestrowania danych wykorzystujący innowacyjny pomiar i wyświetlacz z technologią Advanced Control System (ACS).
 • Odporne obudowy filtrów poddane testowi ciśnienia rozrywającego przy wykorzystaniu statycznych i dynamicznych badań wytrzymałościowych.
 • Regularne certyfikacje przez niezależne instytucje

Łatwa instalacja i obsługa. 

 • Wszystkie filtry muszą być wymieniane. Mając to na uwadze, w BRITA projektujemy produkty, które będą łatwe w użyciu i utrzymaniu. Dzięki inteligentnej, sprawdzonej technologii nasze systemy filtracyjne PURITY są właśnie takie. 
 • Wymiany filtra można dokonać bez użycia narzędzi
 • Skrócony obieg wody w głowicach PURITY C – urządzenia nadal działają, nawet jeśli nie został założony wkład.
 • Proste płukanie i odpowietrzanie filtra poprzez zintegrowane zawory płukania w głowicy filtra czynią obsługę i działanie prostymi i wygodnymi • Działanie niemal wszystkich filtrów możliwe jest zarówno w pionie, jak i w poziomie 

Poniżej znajduje się przegląd kompletnej gamy produktów filtracyjnych PURITY, zaprojektowanych specjalnie dla restauracji. BRITA Professional to odpowiednie rozwiązanie, zapewniające doskonałą wodę dla Twoich potrzeb – bez względu na jakość lokalnej wody.