Ekspresy gastronomiczneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

Szacowany czas czytania: 8 minut

Esprecious, to w pełni zautomatyzowany ekspres ciśnieniowy do przygotowywania espresso, produkowany przez Bravilor Bonamat. Wszystkie specjały kawowe, takie jak kawa z kremą czy café au lait są przygotowywane ze świeżo mielonej kawy — metoda ta jest znana także jako bean-to-cup (ziarna prosto do kubka). Urządzenie Esprecious jest dostępne w 4 wariantach, wraz z różnymi akcesoriami, które mają na celu spełnienie konkretnych wymagań klienta.

Badania pokazują, że 46% ze sprzedanych na całym świecie w 2013 roku ekspresów do espresso było urządzeniami w pełni automatycznymi. Wydaje się, że ludzie decydują się na zakup w pełni zautomatyzowanego ekspresu, w miejsce urządzenia konwencjonalnego, z uwagi na jego zdolność do dostarczania kawy o wysokich walorach smakowych w szybki sposób. Takie ekspresy zajmują także mniej miejsca. Dodatkowo serwis i bieżąca obsługa są łatwiejsze i można je wykonać od frontu. Ogółem: ekspresy w pełni zautomatyzowane są łatwe w użyciu i obsłudze.

Idealne espresso musi spełniać pewne normy, szczególnie jeśli chodzi o proces parzenia, w którym wymagane jest stosowanie wysokiego ciśnienia, intensyfikującego smak. Esprecious stworzono z materiałów wysokiej jakości, takich jak stal nierdzewna, tak, by ekspres ten spełniał nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Technologia — tam gdzie służy najlepiej

Poziomy zaparzacz Esprecious ma ogromny wpływ na smak Twojej kawy, równie duży jak dobór odpowiednich ziaren. Opatentowane komponenty urządzenia o najwyższej jakości pozwalają na perfekcyjne zmielenie ziaren kawy. Podgrzewany moduł zaparzający w całości wykonany ze stali nierdzewnej zaprojektowany przez Bravilor Bonamat. Możesz dostosować stopień zmielenia kawy odpowiednio do danego napoju.

Esprecious jako narzędzie marketingowe

Esprecious oferuje możliwość wyświetlania klipów wideo (ze ścieżką audio) czy też obrazów na ekranie, które pozwolą np. na promowanie Twojej marki (kawy).

W skrócie: możesz z urządzenia Esprecious korzystać jak z narzędzia komunikacyjno-marketingowego, zamieniając kolorowy ekran dotykowy w bilbord reklamowy. Pliki można w prosty sposób importować z karty SD. Skontaktuj się z Bravilor Bonamat, by dowiedzieć się więcej na temat dokładnej specyfikacji.

Smaki kawy i gorąca woda

Esprecious to nie tylko ekspres do espresso. Poza espresso, podwójnym espresso i kawą z kremą możesz także serwować inne specjały kawowe w różnych objętościach, sięgających do 2 kubków — 300 ml. Oddzielna wylewka gorącej wody do herbaty lub zup.

Z mlekiemZ mlekiem i czekoladą
Kawa z mlekiemKawa z mlekiem
CappuccinoCappuccino
Latte macchiatoLatte macchiato
MlekoMleko
Espreschoc
Espressochoc
Gorąca czekolada
Gorąca czekolada DeLuxe
Moccachino
Najczęściej stosowane rodzaje napojów są wstępnie zaprogramowane w ustawieniach automatu Esprecious.

Cechy charakterystyczne

 • Intuicyjny ekran dotykowy — łatwa obsługa.
 • Podwójna wylewka do podawania kawy — serwowanie kawy do 2 filiżanek jednocześnie.
 • Można stosować dowolny typ ziaren kawy (w tym bezkofeinowe).
 • Automatyczny system płukania, zachowujący stałą jakość podawanej kawy.
 • Licznik dzienny/zbiorczy wydanej ilości napojów, dane można importować do arkusza kalkulacyjnego.
 • Oddzielna wylewka gorącej wody do herbaty lub zup.
 • Unikalny system gorącej wody, redukujący osadzanie się kamienia.
 • Opcje importowania plików graficznych, audio i wideo — pozwalają na wyświetlanie reklam na ekranie ekspresu.

Wyposażenie dodatkowe

 • System Pay-per-cup (obsługa wrzutnika monet) – Bravilor Bonamat dostarcza akcesoria, które pozwalają na podłączenie do ekspresu Esprecious różnych systemów płatności. Systemy płatności są zgodne z protokołem MDB dla automatów kawowych.
 • Wysoki pojemnik mieszczący do 2,4 kg ziaren kawy.
 • Kanał zrzutu fusów — zrzut fusów do dużego kosza pod ekspresem.
 • Szafka, która pozwala na przechowywanie w niej dużego kosza na odpadki i niezbędnych akcesoriów, takich jak kubki, cukier czy mieszadełka.

Dostępne modele

Esprecious 11

Esprecious 11 ma 1 pojemnik na kawę ziarnistą oraz 1 pojemnik na produkty instant. Pojemniki na instant można napełnić mlekiem instant i kakao, co umożliwi nam przygotowanie napojów takich jak cappuccino, kawa z mlekiem, moccachino czy gorąca czekolada.

Esprecious 12

Esprecious 12 ma 1 pojemnik na kawę ziarnistą oraz 2 pojemniki na produkty instant. Pojemniki na instant można napełnić mlekiem instant i kakao, co umożliwi nam przygotowanie napojów takich jak cappuccino, kawa z mlekiem, moccachino czy gorąca czekolada.

Esprecious 21

Esprecious 21 jest wyposażony w 1 pojemnik na produkty instant i podwójny zbiornik na kawę ziarnistą na dwa rodzaje kawy. Można na przykład zastosować kawę bezkofeinową i zwykłą. Pojemniki na instant można napełnić mlekiem instant i kakao, co umożliwi nam przygotowanie takich napojów jak cappuccino, kawa z mlekiem, moccachino czy gorąca czekolada.

Esprecious 22

Esprecious 22 jest wyposażony w 2 pojemniki na produkty instant i podwójny zbiornik na kawę ziarnistą na dwa rodzaje kawy. Można na przykład zastosować kawę bezkofeinową i zwykłą. Pojemniki na instant można napełnić mlekiem instant i kakao, co umożliwi nam przygotowanie takich napojów jak cappuccino, kawa z mlekiem, moccachino czy gorąca czekolada.

Dane techniczne

Czyszczenie codzienne

Czyszczenie tygodniowe

Odkamienianie

Zapytaj o cenę

Wybierz model i wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy jego wycenę

  Bravilor:

  Opcjonalne wyposażenie:

  Dostępny również z opcją świeżego mleka