Obróbka termicznaOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

Firma założona została w roku 2000 w Durach-Kempten stawiając sobie za cel zastosowanie technologii indukcji do profesjonalnego przygotowywania potraw. Od samego początku celem stało się zwiększenie wydajności i szybkości procesu gotowania przy jednoczesnym oszczędzaniu energii i potraw. Liczne hotele, restauracje, kuchnie żywienia zbiorowego, statki wycieczkowe, które w międzyczasie wypróbowały technologię stworzoną przez firmę Berner doceniają jej ogromne zalety. Berner Cooking Systems stało się w profesjonalnych kuchniach synonimem High-Tech.

Wok indukcyjny Berner – urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, którego nie może zabraknąć w nowoczesnej profesjonalnej kuchni! 

  • Znacznie szybszy czas gotowania w porównaniu do tradycyjnych woków
  • Ogromna moc i wysoka energooszczędność znacznie zmniejszają zużycie energii. 
  • Nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych prac związanych z zasilaniem w energię, nie wymagają żadnych dodatkowych wentylacji, czy podłączeń
  • Brak płomienia, dzięki czemu praca z Berner Woks jest bezpieczna 
  • Precyzyjna kontrola ciepła gwarantuje wyjątkowe wyniki gotowania
  • W rzeczywistości nie emitują ciepła, co chroni otoczenie. Gładkie powierzchnie ułatwiają czyszczenie 

„Skrojone na miarę” bloki kuchenne 

Stanowisko pracy dopasowane do potrzeb szefa kuchni! Perfekcyjne rozwiązanie. Berner zaprojektował dla Państwa specjalny system „montażowy”. Gładkie powierzchnie pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni roboczych. Prosta obsługa optymalizuje procesy pracy. Ogromna różnorodność urządzeń do „montażu” sprawia, że możliwości ustawienia urządzeń stają się niemal nieograniczone. Dzięki gładkim powierzchniom czyszczenie jest bardzo proste. Przyszłościowa technologia Bernera umożliwia szybkie przygotowanie potraw przy minimalnym zużyciu energii. Dzięki temu każdy proces gotowania staje się dla szefa kuchni wspaniałym przeżyciem. Dostępne w wersjach “Counter Top” i “Drop-In” do bezspoinowego montażu w blaty kuchenne 

ITC (Induction Temperature Control)

Z jednej strony przekręcanie pokrętła w prawo daje możliwość regulowania mocy pól indukcyjnych (grzewczych) w zakresie od 1 do 9, z drugiej przekręcając pokrętło w lewo mamy możliwość regulacji poprzez bezpośrednie, dokładne co do stopnia ustawienie temperatury w zakresie od 70° do 250°. Dodatkowo w każdej chwili można zmienić tryb pracy urządzenia i z ustawień w trybie mocy (power) można przejść na ustawienia w trybie pracy (temp). Wystarczy przekręcić pokrętło. W tym celu należy przekręcić pokrętło w trybie pracy temperatury, aż na wyświetlaczu za wskazaniem temperatury pojawi się H. Ta opcja obejmuje zawsze wszystkie pola indukcyjne na jednej płycie i nie można jej wybrać tylko dla jednego pola indukcyjnego.

Fullrange Hold z funkcją 5 czujników

Funkcja Fullrange to rozszerzenie możliwości funkcji podtrzymywania ciepła i gotowania w zakresie temperatur od 70°- 240°C z 4-stopniowym wskazaniem temperatury. Ponadto zintegrowana funkcja 5 czujników w przypadku cewek sauteuse i powierzchniowych daje dodatkową ochronę garnków i zabezpiecza na całej powierzchni również małe garnki, które postawiono na obrzeżach pola indukcyjnego. Funkcja ta zapobiega uszkodzeniu naczyń przez przegrzanie. 

SPIN Control

Sterowanie pól indukcyjnych wyświetlaczem podświetlonym LED / pokrętłem tryb ze zintegrowaną funkcją ITC (Temperature Control) umożliwia sterowanie pól indukcyjnych poprzez ustawienie mocy (1-9) lub temperatury.

Pan Quality Control PQC

Wszystkie urządzenia indukcyjne wyposażone są fabrycznie w funkcję Pan Quality Control POC. Po postawieniu naczynia elektronika ustala jaka jest jego wartościowość i sygnalizuje tę wartość na wyświetlaczu.

Funkcja Move

Regulacja mocy przez poruszanie naczyniem na polu indukcyjnym. Gdy patelnia zostanie ustawiona pośrodku potencjometr będzie pracował na ustawionej wcześniej mocy. Przesuwając patelnie ze środka pola indukcyjnego moc zostanie automatycznie zredukowana, gdy przesunie się ją ponownie na środek, moc powróci do ustawionej wcześniej wartości. Ta regulacja działa we wszystkich kierunkach. Tę opcję można wybrać również dla pojedynczych pól indukcyjnych.

AIS (wskazania mocy i temp na panelu sterowania)

Wskazania mocy i temperatury umieszczone zostały zamiast pod płytą ceramiczną CERAN jak osobne pole na panelu sterowania.
Pod płytą ceramiczną CERAN jeszcze jedna lampka LED sygnalizuje pracę pola indukcyjnego.