Oferta dla pralniPralnice profesjonalneSuszarki profesjonalne
Czas czytania: 4 minuty

PWT 6089 Vario XL [EL LP 3N AC 400V 50Hz]

Słupek pralnica i suszarka do prania i suszenia na najmniejszej powierzchni, wykonanie z pompą spustową.

  • Objętość bębna 80 lub 180 l, ładowność 2 x 9 kg
  • Duża różnorodność programów – prog. stosowane w danych aplik.
  • Prosta obsługa – pośrodku jednostka sterująca
  • Duża przepustowość prania – bardzo krótkie cykle programowe
  • Delikatna pielęgnacja tkanin dzięki bębnowi SoftCare Miele

Wszędzie tam, gdzie jest ograniczona ilość miejsca, postawienie pralki obok suszarki stanowi problem. Miele Professional oferuje w takim przypadku optymalne rozwiązanie w formie słupka złożonego z pralnicy i ustawionej na niej suszarki: 2 wydajne urządzenia na powierzchni mniejszej niż 1 m².

Maksymalne bezpieczeństwo higieniczne

Niezawodna dezynfekcja jest warunkiem prania tekstyliów w szpitalach i domach opieki. Specjalne programy termicznej i chemiczno-termicznej dezynfekcji, m.in. zgodnie z listą Instytutu Roberta Kocha z Berlina, tworzą podstawę niezbędnego bezpieczeństwa higieny.

Maksymalna higiena

Aby stworzyć podstawę dla najwyższych wymogów w zakresie higieny można w programach dezynfekcji opcjonalnie wybrać na koniec program płukania w specjalnej temperaturze i o specjalnym profilu czasowym. Podczas tzw. płukania dezynfekującego następuje nagrzanie do ponad 60 °C. Dzięki tej funkcji zmniejsza się ryzyko ponownej kontaminacji przez zawarte ewentualnie w wodzie zarazki.

Idealne rezultaty suszenia

Aby zapobiec nawijaniu się prania, sterownik suszarki zmienia kierunek obrotów bębna w określonych odstępach czasu, dzięki czemu pranie nie gniecie się i jest równomiernie oraz delikatnie wysuszone. Inteligentna technika procesowa zapewnia doskonały efekt suszenia, szczególnie w programie „Duże tekstylia“.

Dokładne suszenie

System PerfectDry dokonuje ciągłego pomiaru wilgotności resztkowej prania i uzyskuje w ten sposób dokładne rezultaty suszenia – nawet w przypadku wody o bardzo zróżnicowanej jakości. System mierzy bowiem dodatkowo przewodnictwo wody użytej do prania i dostosowuje proces suszenia do tego ważnego czynnika. Uzyskiwany jest ustalony poziom wilgotności resztkowej, system zapobiega przesuszeniu lub niedosuszeniu.

Wszystko pod kontrolą

Dla zapewnienia komfortowej obsługi pralki i suszarki ustawionych w kolumnie posiadają one umieszczoną pośrodku pomiędzy nimi jednostkę sterującą. Gwarantuje ona optymalny dostęp do wszystkich elementów sterowania oraz najlepszą widoczność informacji na wyświetlaczu.

Optymalne dozowanie

Do wygodnego i ekonomicznego dozowania detergentu służy maks. 6 pomp dozujących. Gdy poziom danego medium dojdzie do zera, natychmiast pojawi się odpowiednia informacja na wyświetlaczu pralki. Medium podawane jest za pośrednictwem opatentowanego modułu dozującego bezpośrednio do szuflady na środki piorące. Przy czym różne środki są podawane przez oddzielne kanały dozujące.

Pielęgnacja prania dzięki wyjątkowej strukturze

Dzięki strukturze plastra miodu powierzchni bębnów, które są przeznaczone do prania delikatnego, w pralce pomiędzy ścianką bębna a tekstyliami tworzy się cienka warstewka wody. Pranie ślizga się na tej warstewce i jest w ten sposób optymalnie chronione.
W suszarce bęben o strukturze plastra miodu pozwala na utworzenie poduszki powietrznej pomiędzy ściankami bębna i tekstyliami. Ślizganie po tej poduszce zapewnia optymalną pielęgnację prania oraz perfekcyjne wykończenie prania.

Czyszczenie tekstyliów na mokro

Czyszczenie na mokro wrażliwych tekstyliów jak np. garnitury jest nieodzownym elementem nowoczesnej pielęgnacji tkanin. Stworzony przez Miele oryginalny system czyszczenia na mokro WetCare osiąga doskonałe rezultaty czyszczenia i posiada wiele zalet w porównaniu do czyszczenia chemicznego: tekstylia pachną przyjemnie świeżo, zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie zostają optymalnie wypłukane, a środowisko nie doznaje uszczerbku.

Łagodne suszenie tekstyliów

Kosz suszarniczy umożliwia szczególnie łagodne suszenie wrażliwych tekstyliów specjalnych i syntetycznych. Ponadto można w nim suszyć na przykład obuwie sportowe bez obciążenia mechanicznego. W razie potrzeby kosz jednym ruchem ręki umieszcza się w bębnie.

Tryb samoobsługi

Urządzenia nadają się do stosowania w pralniach samoobsługowych. Za pomocą dedykowanego interfejsu można podłączyć te urządzenia do systemów kasowych w celu rozliczania czasu użytkowania (w zależności od modelu mogą być wymagane dodatkowe akcesoria w celu podłączenia do systemów kasowych).

Szybko i wydajnie

Czy najważniejsze są najkrótsze czasy trwania programów? W takiej sytuacji urządzenia pralnicze Miele Professional będą najlepszym wyborem: Dzięki najwyższej jakości profesjonalnej technice pranie można wykonać w najkrótszym czasie.