Małe agdOferta dla domu


Detale nadają atmosferze charakter, potrafią zaczarować przestrzeń, sprawiają, że posiłek nabiera nowego znaczenia. Wyjątkowe elementy połączone w jedna całość przyciągają spojrzenie, nęcą, wabią, sugerują nostalgiczny powrót do przeszłości.

Smeg jest włoskim producentem urządzeń gospodarstwa domowego z siedzibą w Guastalli, niedaleko Reggio Emilia na północy kraju. Od ponad 65 lat urządzenia Smeg są postrzegane jako gustowne i eleganckie rozwiązanie spełniające wymagania współczesnego użytkownika, co udało się osiągnąć dzięki współpracy ze światowej sławy projektantami.

Urządzenia Smeg są zatem migawkami włoskiego stylu, od kolekcji chłodziarek w stylu lat 50. do kuchni wolnostojących ze stali nierdzewnej, oraz kreują trendy i gusta, tworząc niezwykłą relację z użytkownikiem, która wykracza poza codzienne dylematy. Kierując się tą filozofią firma nawiązała współpracę ze światowej sławy projektantami i architektami oraz jest na bieżąco z aktualnymi gustami i trendami rynkowymi.

Oprócz względów estetycznych, tożsamość firmy Smeg jest wyrazem jej włoskich korzeni i pasji do tego czym się zajmuje. Smeg jest odzwierciedleniem cech włoskiego wzornictwa tj. kreatywnej elegancji, innowacyjności i wysokiej jakości.

Przywiązanie do szczegółów i niestandardowe rozwiązania wzornicze sprawiają, że wyposażenie domu  odzwierciedla upodobania estetyczne ich nabywców. Urządzenia Smeg zajmują centralne miejsce w samym sercu domu, tam gdzie gromadzą się ludzie. Kuchnia integruje i staje się doskonałym, w pełni wyposażonym tłem dla wyjątkowych i przyjemnych chwil.

Studio projektowe Smeg, które prowadzi skrupulatne badania nad wzornictwem, ma wsparcie światowej sławy architektów takich jak: Guido Canali, Mario Bellini, Studio Piano Design, Marc Newson i Giancarlo Candeago. Wiedza, w jaki sposób połączyć technologię ze stylem jest kluczem do tworzenia produktów, które stają się prawdziwymi ikonami.

Certyfikowane laboratoria Smeg, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i zaawansowane rozwiązania technologiczne, dążą do opracowania metod, które spełnią potrzeby współczesnego użytkownika. Kluczowe cechy takie jak trwałość, bezpieczeństwo, elastyczność i atrakcyjność są dostrzegalne we wszystkich produktach Smeg. Rygorystyczne testy, które są powtarzane na różnych etapach produkcji są dowodem na to, że Smeg jest w pełni zaangażowany w to aby zapewnić 100% niezawodność.

Odpowiedzialny design

Smeg projektując piekarniki, płyty grzewcze, ekspresy do kawy, kuchenki, zmywarki, pralki, pralko-suszarki, okapy, zlewozmywaki, lodówki i zamrażarki od samego początku projektu ma na uwadze ochronę środowiska.

Największy nacisk kładzie się na dobór materiałów, takich jak stal, szkło, aluminium i mosiądz, które mogą być łatwo poddane recyklingowi przy pomocy starannie zaplanowanemu systemowi selektywnej zbiórki.

„Zielona” siedziba firmy

Siedziba firmy Smeg została uznana za jedno z najbardziej innowacyjnych miejsc we Włoszech dzięki inteligentnemu zarządzaniu zużyciem energii i polityce zrównoważonego rozwoju. W 2007 roku Smeg zwyciężył w Konkursie Modena Domotics Competition, który odbywał się w Modenie podczas „Tygodnia bioarchitektury”.

Siedziba firmy zaprojektowana jest zgodnie ze zintegrowanym systemem, który powoduje, że większość z dostępnych środków i zasobów produkcyjnych firmy jak również biura i budynki fabryczne wyposażone są w jedne z najbardziej nowoczesnych , zautomatyzowanych technologii dostępnych na rynku. Bezpieczeństwo, dystrybucja oraz transport są niezwykle wydajne. Również kontrola zużycia energii elektrycznej i klimatyzacji są zoptymalizowane, tak aby wspierać ochronę środowiska.

Smeg dzięki kulturze organizacyjnej, w której szczególną uwagę przywiązuje się do jakości, technologii i designu jest rozpoznawany na całym świecie jako jeden z czołowych reprezentantów standardu „Made in Italy”.