Maszyny kuchenneOferta dla gastronomii
Czas czytania: 4 minuty

Pacojet 4 spełnia specyficzne wymagania Twojej kuchni i zapewnia doskonałe rezultaty przy maksymalnej wydajności. Dzięki nowym inteligentnym i innowacyjnym funkcjom urządzenie jest jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze w użyciu, co pozwala na dalszą standaryzację przepływów pracy. Nowe, innowacyjne funkcje zapewniające efektywne działanie procesu pakotyzacji®

Możesz używać swojego Pacojeta na wiele różnych sposobów: do sorbetów, lodów, farszów, musów, zup, koncentratów, ciast, mieszanek i wielu innych.

Pakotyzacja® na nowo definiuje od podstaw tradycyjne metody przygotowywania posiłków. Wszystko zaczyna się od świeżych składników – ziół, ryb, mięsa, owoców i warzyw. Głęboko mrożona żywność przygotowywana ze świeżych składników jest mikroprzecierana przy użyciu nadciśnienia bez rozmrażania. Dzięki temu żywność lśni w najczystszej, najbardziej naturalnej formie. Ten specjalny proces pozwala zachować świeże, naturalne kolory i składniki odżywcze żywności. Dzięki temu uzyskuje się wyjątkowo delikatne, przewiewne tekstury – wyjątkowe doznania smakowe, które można odtworzyć w dowolnym momencie za naciśnięciem jednego przycisku.

Eksplozja smaku na języku


Pakotyzacja® znacznie zwiększa powierzchnię składników. To wzmacnia ich smak.

Fajerwerki kolorów


Specjalny proces pakotyzacji® pozwala zachować świeże, naturalne kolory żywności.

Kremowe, delikatne odczucie w ustach


Ponieważ pakotyzacja® mikroprzeciera składniki, tworzy to bardzo delikatne i przewiewne tekstury.

Pakotyzacja® – prosty i szybki proces zapewniający doskonałe rezultaty


Pakotyzacja® to unikalna metoda przetwarzania świeżej, głęboko mrożonej żywności w ultradrobną teksturę bez rozmrażania. Bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić z Pacojet, wystarczą trzy proste kroki. Innowacyjna technologia pakotyzacji® zapewnia najwyższej jakości rezultaty przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku w kuchni.
Od 30 lat standard pacotizing® zapewnia unikalne, powtarzalne wyniki najwyższej jakości za naciśnięciem przycisku w każdym modelu Pacojet.

Praca z nadciśnieniem i normalnym ciśnieniem:

Przy normalnym ciśnieniu podczas przetwarzania do żywności wprowadzane jest maksymalne ciśnienie powietrza wynoszące 3–5%. Konsystencja jest odpowiednio twarda i zwarta, co może być potrzebne na przykład do ustabilizowania quenelles z sorbetem na przykład podczas bankietów. Natomiast Pacojet pracuje z ok. 1,2 bara przy stosowaniu nadciśnienia. Powoduje to zwiększenie objętości o ok. 20–30%. Jest to idealne rozwiązanie do tworzenia potraw takich jak musy o kremowo-lekkiej konsystencji oraz do intensyfikacji smaków.

Cechy charakterystyczne


Nowość: tryb Jet® w Pacojet 4

Wybierz pomiędzy pakotyzacją® z klasycznym trybem Pacotize® w 4 minuty lub trybem Jet® w 90 sekund. Tryb Jet® umożliwia bardzo szybkie przygotowanie określonych przepisów z dużą zawartością cukru i tłuszczu (np. lody). Oznacza to, że możesz jeszcze bardziej zwiększyć swoją produktywność.

Funkcja powtórnego pakotyzowania®

Dzięki programowalnej, automatycznej funkcji powtarzania Pacojet, wynik pakotyzowania® można dalej optymalizować zgodnie z wymaganiami pod względem mieszania, konsystencji, stabilności i koloru. W zależności od receptury proces pakotyzowania® można powtórzyć nawet 10 razy na zlewkę lub porcję bez uwalniania nadciśnienia. Oszczędza to czas, ponieważ nie są wymagane żadne etapy pośrednie, takie jak wielokrotne zamrażanie.

Procedura czyszczenia Pacojet


Regularne czyszczenie Pacojet jest niezbędne do utrzymania urządzenia w dobrym stanie. W ten sposób zapobiegasz inwazji drobnoustrojów na system gotowania, zapewniasz niezbędne standardy higieny (HACCP), gwarantujesz niezafałszowane doznania smakowe, zapewniasz wysoką jakość produktu i przedłużasz żywotność Pacojet. Dzięki 2-etapowemu procesowi czyszczenia możesz go łatwo wyczyścić bez dodatkowych akcesoriów. Aby uzyskać jak najlepsze czyszczenie, zalecamy stosowanie specjalnych tabletek czyszczących Pacojet.

Zamocuj ostrze i osłonę przeciwrozbryzgową, napełnij zlewkę do linii maksymalnego napełnienia ciepłą wodą o temperaturze 40-58 °C, dodaj tabletkę czyszczącą Pacojet, podłącz zlewkę i zlewkę ochronną, rozpocznij proces czyszczenia.

Wykonaj cykl płukania czystą wodą.

Dwuetapowy proces czyszczenia jest pokazany na wyświetlaczu w Pacojet 4 i najnowszej generacji Pacojet 2 PLUS. W starszych modelach Pacojet czyszczenie można zatrzymać po dwóch zakończonych cyklach czyszczenia.

Dane techniczne


Zasilanie220–240 V / 50–60 Hz
Moc1500W
Nadciśnienieok. 1 bar
Połączenie sieciowe802.11 b/g/n 2,4 GHz
Emisja dźwięku76,4 dB (A)
Wymiary497 x 204 x 365mm (wys. x szer. x gł.)
Waga22,5 kg