AktualnościHigienaOferta dla sklepówUtrzymanie higieny

Urządzenia Sterylis kupisz w naszym sklepie online:

sklep.elektro-serwis.com

STERYLIS BASIC to linia urządzeń wykorzystująca w procesie dezynfekcji technologię UV-C oraz dwustopniową filtrację powietrza.

Urządzenie jest przeznaczone do oczyszczania i dezynfekcji powietrza. W zależności od trybu pracy może pracować jako standardowy oczyszczacz powietrza oraz oczyszczacz powietrza rozszerzony o lampy sterylizacyjne ze źródłem światła UV-C (w trybie standardowym lub cichym). Zalecana maksymalna kubatura pomieszczenia, w jakim może pracować produkt jest podana w charakterystyce technicznej produktu dla każdego modelu. Urządzenie zostało zaprojektowane do używania w obszarach handlowych.

Sterylizator pomieszczeń STERYLIS BASIC to urządzenie składające się z filtrów powietrza, promienników UV-C, wentylatora/ów oraz sterownika wraz z panelem użytkownika. Całość zamknięta jest w obudowie wykonanej ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo od strony zewnętrznej. Filtr wstępny (F1) to standardowy filtr wykonany z włókniny w pełni syntetycznej. Zdolność filtrowania uzyskiwana jest poprzez zjawisko przyciągania zanieczyszczeń przez naładowane elektrostatyczne włókna. Drugi filtr to filtr z węglem aktywnym (F2). Przyciąga on szkodliwe gazy dzięki zjawisku adsorpcji. Zatrzymuje zarówno cząstki stałe, jak i nieprzyjemne zapachy. Promiennik UV to bateria specjalistycznych źródeł światła opartych o świetlówki emitujące promieniowanie UV-C służące do sterylizacji powietrza.


Źródło UV-C podczas pracy nie wytwarza ozonu. Wentylator przeciąga odpowiednią ilość powietrza przez filtry i lampę UV, dzięki czemu proces oczyszczania i dezynfekcji jest możliwy

Maksymalna zalecana kubatura

pomieszczenia dla dezynfekcji od 100 do 1200m3/h

(w zależności od modelu)

Zastosowanie

Urządzenia STERYLIS BASIC UV-C są przystosowane do każdego typu pomieszczeń i dostosowane do różnych ich kubatur. Ich moc i wydajność pozwala na dostosowanie do działania zarówno w dzień jak i w nocy (tryb nocny – cichy). Cechują się wieloma atutami, takimi jak bezpieczeństwo, wygodna eksploatacja / serwis / i prosta obsługa.

3 tryby pracy

TRYB FILTRACYJNY

W trybie filtracyjnym powietrze znajdujące się w pomieszczeniu jest oczyszczane za pomocą filtra wstępnego (F1) i filtra z węglem aktywnym (F2). Filtr wstępny posiadający właściwości elektrostatyczne zatrzymuje cząstki szkodliwych zanieczyszczeń, także te o mikroskopijnych wielkościach (kilku mikrometrów). Usuwa także szkodliwe dla zdrowia bakterie i alergeny z wykorzystaniem powłoki nanoszonej na medium filtracyjne. Filtr z węglem aktywnym oprócz cząstek stałych zatrzymuje w sobie szkodliwe gazy i zapachy przez zjawisko adsorpcji.

TRYB DEZYNFEKCJI LAMPAMI UV-C

W trybie dezynfekcyjnym UV-C aktywowane są promienniki UV-C znajdujące się pomiędzy dwoma filtrami. Promienniki emitują promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm i mocy zależnej od wielkości urządzenia (patrz: dane techniczne). Promieniowanie UV-C nieodwracalnie dezaktywuje wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie i drożdże. Sterylizator Sterylis zaprojektowany został tak, że podczas pracy urządzenia w trybie dezynfekcyjnym z włączonym źródłem światła UV-C wewnątrz pomieszczeń mogą przebywać ludzie. Rozkładające DNA promieniowanie UV-C zamknięte jest bowiem, w specjalnie zaprojektowanej pułapce świetlnej tak by nawet najmniejsza jego część nie wydostała się na zewnątrz urządzenia

TRYB DEZYNFEKCJI CICHY LAMPAMI UV-C

W trybie dezynfekcyjnym cichym urządzenie pracuje podobnie jak w trybie standardowym, jednak ze zmniejszoną
wydajnością wentylatora. Skutkiem tego jest znacznie obniżony poziom mocy akustycznej sterylizatora

Zasada działania w trybie dezynfekcji

Zastosowane w urządzeniu promienniki UV-C emitują promieniowanie o ściśle określonej długości fali wynoszącej 253,7nm. Jest to długość fali posiadająca fotolityczne działanie na mikroorganizmy takie jak bakterie, pleśnie, drożdże i wirusy. Światło ultrafioletowe o tej długości fali skutecznie penetruje ich błonę komórkową niszcząc strukturę DNA, tym samym uniemożliwiając ich rozmnażanie. Poddane wysokiemu natężeniu promieniowania UV-C mikroorganizmy oraz wirusy ulegają trwałemu zniszczeniu. Poza dezynfekcyjnym działaniem zastosowanego promieniowania UV-C, uzyskujemy również wysokiej jakości efekt dezodoryzujący (usuwający zapachy z powietrza). Ze względu na specjalną konstrukcję komory UV-C, urządzenie pracujące w trybie dezynfekcyjnym może być stosowane w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Specjalnie zaprojektowane wewnątrz urządzenia pułapki świetlne, całkowicie przeciwdziałają wydostaniu się niewidzialnego, szkodliwego promieniowania UV poza urządzenie. Specjalnie dobrany rodzaj i wysoka moc źródła światła UV-C o selektywnej długości emitowanej fali 253,7 nm, oraz unikalne rozwiązanie zastosowanego w sterylizatorach STERYLIS żarnika UV-C z podwójnym filtrem kwarcowym, powoduje iż blokowane wewnątrz żarnika są składowe harmoniczne emisje wytwarzającego ozon promieniowania UV o długości fali poniżej 240 nm. Tym samym w trybie pracy dezynfekcyjnym sterylizator STERYLIS BASIC w ogóle nie wytwarza szkodliwego dla człowieka ozonu i jest całkowicie bezpieczny dla przebywających w jego otoczeniu ludzi.

Dostępne modele